česky | deutsch

Obrazy - městský život

Neobvyklá barevnost a nezvyklé proporce krajin, ulic, měst a dokonce aut!


Berlín
Přes mé malování přímo na místě, jsem zažila podle toho, jak se lidé ke mně chovali, rozličné charaktery městských čtvrtí. Na Alexanderplatze jsou lidé spontání a nebrání se menší srandě a také si rádi popovídají. Na Hackeschen Höfech a Potsdammer Platze, panuje diskrétní zdrženlivost. A na Kottbusser Tor je život takový, jak ho znám z míst mých hospodských obrazů.


Angels Camp, malé zlatokopecké městečko, které má skutečně charakter divokého západu, vyráží malířce dech. Podobně městečko Murphy, které, nejen podle jména, upozorňuje na svůj irský původ.


San Francisko zvládnout malířsky bez předchozí zkušenosti s městem Angels Camp, by bylo nemyslitelné. San Francisko se svými zvlněnými ulicemi, v kterých před našima očima auta mizí jako spolknutá, aby se na příštím kopci na plný plyn znovu vynořila…přivádějí v zoufalství i fotografy, natož malíře!!!
V scenériích Městský život, Moskva, Berlin, Karlovy Vary, Praha a Plzeň hledám nejen spojení figury v pohybu s městskou architekturou, ale hlavně jedinečnost a zvláštnost místa, lidí a národa. Jeho současnost i minulost.PlzeňPrahaKarlovy Vary


1. čast 2011 Karlovy Vary oceňují umění
2. čast 2013 Karlovy Vary zakázaly malířce malovat
3. čast Karlovy Vary 2013
Moskva


Moskevské střípky (pdf)
Malování v Berlíně


Malování v Berlíně (pdf)